RSS
 

4 Słowa, które powinieneś usunąć ze swojego słownictwa, wtedy poczujesz się lepiej.

05 mar

„Jeśli moim zamiarem jest traktować siebie i innych z szacunkiem to nie mam powodu do używanie następujących słów :

1. GŁUPI

Nazywamy siebie, ludzi i rzeczy głupie, jeśli nie robią, tego co chcemy i kiedy chcemy. Usunięcie tego słowa z twojego słownika pozwoli Ci przyjąć rzeczy takimi jakie są. Nie mamy prawa oceniać innych , stanów rzeczy bądź sytuacji.

2. JESTEM GRUBA

Jeśli używasz tego słowa w odniesieniu do siebie i innych natychmiast PRZESTAŃ! Słowo to rozprzestrzenia czystą nienawiść. Zastanów się czy chcesz przyczynić się do rozwoju czy degradacji świata, w którym żyjesz? Chcesz mieć pozytywny czy negatywny wpływa na wszystko co się wokół Ciebie dzieje?

3. POWINNAM

Jeśli sprawy miałyby się potoczyć w określony sposób, to pewnie by tak się stało. Jeśli miałabyś być w tym związku z tą osobą to by tak było. Jeśli miałabyś być dziś gdzie indziej niż jesteś to też by tak było. Jesteś dokładnie tam gdzie masz być, korzystaj z tego, ucz się z każdego doświadczenia jakie życie przed Tobą stawia. Pragnienie aby rzeczy były inne powstrzymuje nas od pełnego rozwoju.

4. NIENAWIDZĘ

Jest to jedno z najbardziej negatywnych słów w naszym słowniku. Niestety wypowiadane za często. Za każdym razem gdy wypowiesz to słowo, zatrzymaj się i zastanów się czy naprawdę tak jest, czy tak w danej sytuacji czujesz? Wykonując to ćwiczenie zwiększasz szanse usunięcia tego słowa na stałe ze swojego słownika.”

Źródło.

znalezione na stronie: www.omsica.pl

 
Komentarze (3)

Napisane przez w kategorii Internet

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Yola

  7 marca 2014 o 13:28

  Popieram!!!!!
  I serdecznie pozdrawiam

   
 2. ~Natusia

  8 marca 2014 o 14:53

  Bardzo ładny blog :) super wpis i zasady. Często mówię, że powinnam, jestem głupia i gruba – coś w tym jest. Myślę, że wybije złe myślenie z głowy. Pozdrawiam :)

   
  • Anula

   8 marca 2014 o 17:44

   Natusia NIGDY, ALE TO NIGDY tak o sobie nie mów. Wszystkie jesteśmy piękne, wartościowe, mądre i nie zależy to od ilości wina wypitego przez płeć brzydką. Po prostu takie jesteśmy.Tobie i wszystkim dziewczynom w dniu ich święta samych serdeczności!!!!