RSS
 

12 rzeczy, które powinieneś zrobić już dzisiaj – filozofia zen.

04 cze

1313435254_by_meGUSTA14_600

No i jestem po kolejnej rozmowie z moim „przewodnikiem duchowym” :-) . Wylałam wiadro łez, zezłościłam się na siebie, że nie chcę ruszyć z miejsca, tylko tkwię w mojej „bajkowej” sytuacji. Jestem na siebie cholernie zła – a nawet ujęłabym to dosadniej, tylko obowiązują jakieś normy – blog jest wypowiedzią publiczną, więc wulgaryzmy nic tu nie upiększą a zwłaszcza mojej wypowiedzi.

Mój przewodnik zwrócił mi uwagę na filozofię zen i wartości jakie ona przekazuje. Przyszłam do domu i jak grzeczna uczennica odrobiłam lekcje i przetarłam oczy ze zdumienia – ta filozofia jest naprawdę dobra! 

Cieszmy się więc z rzeczy najdrobniejszych, tych które są w obecnej chwili, bo wczoraj było, jutro dopiero będzie a dzisiaj mamy teraz i więcej się nie powtórzy.

A oto co znalazłam na pewnej stronie internetowej. Poczytajcie! To jest właśnie medytacja filozofii zen!

 

12 rzeczy, które powinieneś zrobić już dzisiaj
Jeśli zastanawiasz się co zrobić, by twoje życie było lepsze, mam dla ciebie kilka przydatnych wskazówek. Pamiętaj: nie jesteś pierwszą osobą potrzebującą w tej kwestii pomocy. Nikt nie może osiągnąć szczęścia za ciebie, ale możesz skorzystać z kilku prostych sugestii, o których być może nawet nie pomyślałeś. Zdziwisz się, jakie to proste!

1.Uśmiechaj się. Możesz zdecydować o tym, że chcesz się uśmiechać. Nie czekaj, aż ktoś cię wprawi w dobry nastrój – sam poprawiaj humor innym ludziom. Zwyczajny uśmiech, nawet jeśli jest wynikiem świadomej decyzji, wysyła do twojego organizmu sygnał, że jesteś szczęśliwy. Jeśli taki sygnał rozejdzie się po całym ciele, jak mógłbyś nie być szczęśliwy?

2.Bądź uprzejmy. Okazując szacunek i życzliwość innym ludziom sprawisz, że wszyscy w twojej obecności będą czuli się lepiej. Ilekroć wejdziesz do jakiegoś pomieszczenia, atmosfera zmieni się na bardziej pozytywną. Ta zasada dotyczy zarówno twoich przyjaciół, jak i wrogów. Człowiek uprzejmy odznacza się większą łatwością w odpieraniu ataków.

3. Bądź bezinteresowny. Od czasu do czasu nie myśl o własnych korzyściach. Nie musisz od razu poświęcać całego życia pracy charytatywnej. Jeśli wpłyniesz pozytywnie choćby na jedno życie, poprawisz również swoją egzystencję. Zrób coś, co wykracza poza ciasne ramy twojego życia; coś, co pomoże komuś być szczęśliwszym, lub przynajmniej zmniejszy jego cierpienie.

4. Myśl pozytywnie. To, w jaki sposób myślisz, ma ogromny wpływ na jakość twojego życia. Przestań obawiać się rzeczy, które mogą się nie udać. Jeśli masz jakieś plany na najbliższą przyszłość, po prostu zacznij je realizować. Kreuj pozytywne obrazy w wyobraźni. Co stworzysz w swojej głowie, prędzej czy później przekształci się w rzeczywistość. Twoje powodzenie zależy tylko od ciebie.

5 Kochaj. Dziel się miłością. Każdy człowiek jej pragnie i będzie szczęśliwy, gdy poczuje się kochanym. Nie potrzeba żadnego powodu, by kogoś kochać. Znajdź sobie choć jedną osobę, którą obdarzysz miłością tak wielką, że wszystko będzie się przy niej wydawać niewiele warte. Wówczas nie będziesz wiele żądał od życia niczego ci jednak nie zabraknie.

6. Działaj. Marzenia są wspaniałe, ale jeszcze piękniejszy jest człowiek, który je realizuje. Jeśli istnieje coś, czego pragniesz działaj bez wahania. Zrób mały krok naprzód. Nie musisz się spieszyć. Przecież życie to nie wyścigi. Zwycięża nie ten, kto pierwszy dobiegnie do mety, lecz ten, kto po drodze doświadczy najwięcej radości.

7.Słuchaj intuicji. Decyzje zwykle podejmujemy w oparciu o racjonalne przesłanki; mimo że czasami intuicja podpowiada nam zupełnie inne rozwiązanie. Jeśli czujesz, że coś jest właściwe – zrób to. Nie szukaj wymówek. Człowiek dysponuje bardzo silnym instynktem i zazwyczaj okazuje się, że podążając za nim postępuje właściwie. Nie zastanawiaj się, co pomyślą inni – słuchaj intuicji, a zajdziesz daleko.

8.Poznaj kogoś nowego. Zamień kilka słów z kasjerką w supermarkecie albo z przypadkowym przechodniem na ulicy. Większość ludzi żyje według określonych schematów i przyzwyczajeń. Taki stan rzeczy powoduje emocjonalną i intelektualną stagnację; nie jest dobry dla wewnętrznego rozwoju. Wyjdź z domu i poznaj kogoś nowego. Zaskoczy cię, jak wiele można się nauczyć od obcej osoby przez kilka minut niezobowiązującej rozmowy.

9. Ruszaj się. Wykonanie ćwiczeń fizycznych poprawia ogólny stan zdrowia. Jeśli wykonujesz pracę siedzącą, możesz skutecznie podnieść jej efektywność, pamiętając o regularnym wykonywaniu kilku prostych ćwiczeń. Nikt nie każe ci rozpoczynać forsownego treningu. Pamiętaj tylko, że twój organizm musi się ruszać, jeśli ma zachować sprawność do późnej starości.

10. Zdrowo się odżywiaj. Zrównoważona dieta to warunek dobrego stanu zdrowia. Wpływa nie tylko na jakość twojego życia, ale również jego długość. Odpowiednie odżywianie przekłada się bezpośrednio na kondycję fizyczną i psychiczną człowieka. Przygotowanie właściwej diety nie jest trudne, wystarczy poznać kilka podstawowych zasad i stosować je codziennie.

11. Ucz się. Staraj się uczyć czegoś nowego każdego dnia; utrzymuj umysł w gotowości do przyjmowania wiedzy i nowych wyzwań. Sprawny umysł pozwoli ci w pełni rozwijać naturalne zdolności, otworzy na wiele nowych możliwości, a w konsekwencji będzie prowadzić do mądrości. Bez nauki nie można mówić o rozwoju w żadnej dziedzinie życia.

12 Wykorzystuj swój czas. Każdy dzień mija bezpowrotnie. Postaraj się więc wykorzystać każdą dostępną chwilę jak najlepiej. Ani się obejrzysz, jak twój czas się skończy. Wtedy będzie już za późno na wprowadzanie korekty w swoje postępowanie. Nie odzyskasz żadnej straconej minuty. Rób więc to, co prowadzi do szczęścia i zapewnia satysfakcję z minionego dnia.

Tekst ze strony: przewodnikduchowy.pl

 
Komentarze (2)

Napisane przez w kategorii Internet

 

Tags:

Dodaj komentarz

 

 
  1. Lunka1969

    13 czerwca 2014 o 23:26

    W kwestii poprawiania ludziom nastroju, proszę bardzo:piosenka, wybrana dla Ciebie:czy spotkałaś kiedyś bohatera piosenki Beaty Bednarz? Ja- tak:)). A co milsze, w chwilach, kiedy nie spodziewałam się pomocy Z TEGO KIERUNKU :))))

    http://www.youtube.com/watch?v=wZmRodqwEbI