RSS
 

Kolejna pozytywna opowieść, bo z uśmiechem lżej.

29 sie

tux Kolejna opowieść z pozytywnym wydźwiękiem. Czytając ją przypomniała mi się książka „Moc uwielbienia” .

 

Dziękuję za wszystko

Dawno temu żyła kobieta o imieniu Sono. W swoim otoczeniu była znana jako osoba o czystym sercu i głębokiej wierze. Pewnego dnia odwiedził ją pewien mnich buddyjski. Zwrócił się do niej z pytaniem:
– Co mam uczynić, aby uspokoić swoje serce?
Sono odpowiedziała:
- Każdego ranka i każdego wieczora, cokolwiek by ci się nie przytrafiło, powtarzaj: „Dziękuję za wszystko. Na nic się nie skarżę”.
Mnich stosował się do tego zalecenia przez cały długi rok, jednak jego serce nie znalazło spokoju. Udał się więc ponownie do Sono i z rezygnacją rzekł:
– Powtarzałem twoją modlitwę codziennie, jednak nic w moim życiu się nie zmieniło. Ciągle pozostaję taką samą egoistyczną osobą jaką byłem. Cóż jeszcze mogę uczynić?
Sono odpowiedziała mu bez chwili namysłu:
– Dziękuję za wszystko. Na nic się nie skarżę.
Słysząc te słowa mnich poczuł w sobie olśnienie i wrócił do domu pełen radości.
Wiem, że trudno dziękować, kiedy jest źle. Trudno się uśmiechać, kiedy więcej jest powodów do płaczu. Wiem. Teraz wiem też, że jednak można. Wszystko zależy od naszego nastawienia do życia.
&&&&&&&&&&&&&
Komedia warta obejrzenia: „Inna kobieta”  . W roli głównej Cameron Diaz, Leslie Mann, Don Johnson i super przystojny Taylor Kinney – historia o zdradzie i czym może się skończyć, jeżeli  zemstę planują trzy rozwścieczone i zdradzone kobiety – facet nie ma szans.  Dobra zabawa i duuużo śmiechu!
 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Film, Internet, Książka

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz