RSS
 

„W dobrej wierze” – film o uchodźcach z Afryki. Uchodźcy…

02 lut
w dobrej.JPG2.jpg3

www.cineman.pl

Trzech sudańskich chłopców po brutalnej pacyfikacji ich wiosek cudem dociera do obozu uchodźców w Kenii. Po 15 latach, kiedy wreszcie pogodzą się z traumą dzieciństwa, otrzymują nową szansę od losu. Mogą wyjechać do USA i tam osiedlić się na stałe. Docierają do Kansas, gdzie zająć się nimi ma młoda konsultantka do spraw zatrudnienia Carrie (Reese Witherspoon). Czy zdystansowana Carrie zmieni swoje podejście do życia przejmując odpowiedzialność za trzech młodych chłopaków dla których Ameryka jest „krainą z innego świata”? (źródło: foto i opis:  www.cineman.pl, )

Reese Witherspoon wystąpiła tu jako szatynka, ale to taka moja dygresja. Początkowo długo się zastanawiałam , co to za aktorka? Wyglądała tak znajomo…

Piękny film. Rzeczywiście grupa młodych mężczyzn w amerykańskim miasteczku jest czasami  postrzegana jak stwory z innej planety. Mają inną hierarchię wartości moralnej i materialnej. Zderzają się z cywilizowanym światem a jak wygląda to zderzenie, trzeba obejrzeć.

Ile może przejść dziecko? Przejeść, w sensie przeżyć i przejść na własnych nogach – o tym też można dowiedzieć się oglądając film. Ile można czekać na polepszenie własnego losu? Dlaczego pamięć o tym, co się przeżyło jest ważna?

W filmie wystąpili prawdziwi uchodźcy, ale grą aktorską nie ustępują zawodowym aktorom.

w dobrej1

www.cineman.pl

 

Link do filmu:  ”W dobrej wierze”

Filmik motywacyjny:

„Pomyśl o tym , z czego jesteś dumny!”

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Film

 

Tags:

Dodaj komentarz