RSS
 

„Bóg nie umarł” – film dla ateistów.

18 lut
gods-not-dead-movie

Foto: kulturadobra.pl

Przypadkowo „wpadłam” na film o takim tytule.

Josh Wheaton (Shane Harper) , młody chrześcijański student w trakcie zajęć z filozofii trafia na zażarcie ateistycznego profesora Radisson (Kevin Sorbo), który domaga się od swych uczniów, by na kartce papieru napisali: „God is dead” (czyli „Bóg jest martwy”).  Josh nie chce jednak tego zrobić, więc profesor rzuca mu wyzwanie – w trakcie następnych zajęć ma stoczyć z nim debatę na temat istnienia Boga. Od wyniku tej dyskusji ma zależeć to, czy dostanie on zaliczenie z filozofii.

„Bóg nie umarł” to, technicznie rzecz biorąc, dobrze nakręcony film z jednocześnie bardzo  silnym i wyrazistym pro-chrześcijańskim i ewangelizacyjnym przesłaniem.

Film „Bóg nie umarł” nie zawiera też żadnych wulgarnych słów, obscenicznych aluzji, scen seksu oraz nie eksponuje przemocy i nieskromności. Spokojnie można go zatem polecać do obejrzenia całym rodzinom na nadchodzące długie jesienne i zimowe wieczory.

Źródło: kulturadobra.pl

Link do filmu: Bóg nie umarł.

Parę tekstów z filmu:

“Jeśli Boga nie ma, to wszystko jest dozwolone” Fiodor Dostojewski

“Jak można nienawidzić Kogoś, kto nie istnieje?”

I dialog syna z matką. Syn, pnący się po szczeblach kariery szef korporacji, przyjeżdża do matki, do domu opieki. Matka cierpi na zaawansowaną demencję. Nie rozpoznaje najbliższych. Syn pewny siebie, mówi do matki:

- Nawet nie wiem, co ja tu robię, przecież ty nawet nie wiesz, kim jestem. Modliłaś się i wierzyłaś przez całe życie. Nigdy nie zrobiłaś nic złego. No i proszę… Jesteś najmilszą osobą, jaką znam a ja jestem najgorszy. Ty masz demencję… Moje życie jest idealne… Wyjaśnij mi to.

Czasami diabeł pozwala ludziom wieść życie wolne od kłopotów, bo nie chce by zwrócili się do Boga. Twój grzech jest jak więzienna cela, ale miła i przyjemna, a tobie wydaje się, że nie ma potrzeby z niej wychodzić. Drzwi są szeroko otwarte, aż pewnego dnia czas się skończy, drzwi celi zamkną się z hukiem i nagle będzie za późno.

Kobieta skończyła mówić i spojrzała w stronę syna jak na obcego mężczyznę, a po chwili zapytała:

- Powtórzy pan, kim pan jest?

 

Film bardzo mi się podobał. Czy istnieje dowód na istnienie Boga? Odpowiedź zobaczycie w filmie  :-D

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Film

 

Tags:

Dodaj komentarz