RSS
 

Start again. Zacznij od nowa. Nie wychodzi? Nie rezygnuj – bądź uparta!

21 sie

Z a c z n i j. Tak się czyści zatrutą rzekę. Jeśli się boisz niepowodzenia, zacznij mimo to, a jeśli nie można inaczej, to ponieś klęskę, pozbieraj się i zacznij od nowa. Jeśli znów się nie uda, to co z tego? Zacznij jeszcze raz. To nie porażka powstrzymuje – to niechęć do zaczynania od początku powoduje stagnację. Co z tego, że się boisz? Jeśli się obawiasz, że coś wyskoczy i cię ugryzie, to niech się to wreszcie stanie. Niech twój strach wyjrzy z ciemności i cię ukąsi, żebyś miała to już za sobą i mogła się posuwać dalej. Przezwyciężysz to. Strach minie. Lepiej, żebyś wyszła mu naprzeciw, poczuła go i pokonała, zamiast mieć w nim wieczną wymówkę do czyszczenia rzeki.

- Clarissa Pinkola Estés, Biegnąca z wilkami.
M. za Laboratorium Psychoedukacji

UPARTA
I co, że nie wychodzi! Nie wszystko musi wyjść od razu! Ważne jest doświadczenie i nauka z niego płynąca. Nie warto zachowywać się jak małe dziecko w piaskownicy – zbierać zabawki i szukać mamusi. Może, kiedy zostaniesz w tej piaskownicy spotkasz nowych przyjaciół, ktoś przyjdzie z nowymi zabawkami. Nic nie dzieje się bez przyczyny a ty będziesz bogatsza w nowe doświadczenia. Czegoś się nauczysz!
Życie
 
Komentarze (4)

Napisane przez w kategorii Internet, Życie

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Zielona Małpa

  21 sierpnia 2015 o 10:51

  Strach przed nieznanym jest naturalny, ale warto go poskromić. Staram się korzystać z każdego dnia i usamodzielniać, bo jak nie teraz to kiedy?

   
  • Anula

   21 sierpnia 2015 o 10:53

   Właśnie. Mamy tylko jedno życie, więc jak nie teraz, to nigdy!

    
 2. stayunique

  21 sierpnia 2015 o 18:08

  Dokładnie tak! Nie możemy się zniechęcać porażkami, bo one są nieuniknione. Każda porażka czegoś nas uczy, pozwala wyciągać wnioski. Trzeba z optymizmem przyjmować wszystko, co daje nam życie i czerpać z niego jak najwięcej.
  Czas zacząć działać! :)

  Jestem tu nowa, jeśli chcesz zajrzeć na mojego bloga, zapraszam.