RSS
 

Jesteś cudem – codziennie rano doceń ten cud.

27 sie

W bocznym panelu zamieściłam zdjęcie, które bardzo do mnie przemówiło. cud.jpg

Obrazek jest kompatybilny  ;-) z książką Reginy Brett „Jesteś cudem”.  Autorka znów podaje 50 lekcji, które tym razem mają pomóc w zaakceptowaniu siebie, takimi jacy jesteśmy a po jej przeczytaniu zapragniemy być jak najlepszymi, aby uczynić niemożliwe możliwym. Książkę czytałam, kiedy byłam nad morzem. Zakreśliłam fragmenty, które najbardziej do mnie przemówiły. A oto one:

„(…) dobra rada dla wszystkich śmiertelników:

Zamiast szukać dowodów na działalność Boga w różnych magicznych sztuczkach, odnajduj je w każdej chwili. Zamiast szukać cudów zesłanych z nieba, odnajduj je w sobie. Zamiast szukać nieba gdzieś indziej, stwórz własny kawałek nieba tu i teraz. Zamiast szukać śladów obecności Boga w gorejącym krzewie, błyskawicy, albo płaczącej figurze, bądź obecny a doświadczysz Boga wszędzie.

Za każdym razem, kiedy dojdzie do tragedii albo pojawi się problem, którego nie potrafimy rozwiązać, pytamy: <<Gdzie jest Bóg?>>. Wyobraź sobie tylko, co by się stało, gdybyśmy wszyscy poczuli się do odpowiedzialności i powiedzieli: << Bóg jest tutaj. Jest we mnie, jest w tobie>>.

Bóg jest w każdym z nas, w każdej tragedii i każdym problemie. To my musimy odnaleźć  w sobie największą światłość i miłość, by stać się cudem. Właśnie tu i właśnie teraz” (s. 80-81)

Nikt nie ma idealnego życia.

Jeżeli uważasz, że twoje życie jest złe, zacznij je od nowa.

Jeżeli cierpisz, że twoi rodzice cię nie kochali, idź na terapię. Weź rozwód ze swoją rodziną i stwórz nową, złożoną z kochających przyjaciół. Zacznij pracować społecznie, aby ulżyć cierpieniom kogoś innego.

Porozmawiaj z Bogiem, a jeśli w Bogu widzisz obcą, złośliwą istotę, która cię ocenia, to znajdź sobie nowego Boga.

Nawet ludzie, którzy mają oboje rodziców nie mają zagwarantowanego szczęścia. Nikomu z nas nie spełniają się  wszystkie marzenia. A jeśli się spełniają, to zwykle po tym, jak życie daje nam mocno popalić.

Codziennie rano spójrz w lustro i doceń ten cud, jakim jesteś teraz, a potem zacznij swój dzień i obserwuj efekty.

Sekret życia to wiedzieć, że sam spełniasz swoje marzenia. Gdy idziesz za głosem serca. Wierzysz w siebie, Gdy możesz robić to, co chcesz, wtedy, kiedy chcesz. Gdy pamiętasz, kim jesteś i skąd pochodzisz.

Sekret życia to żaden sekret. Przenika całe twoje życie, To radość z tego, co już jest. Właśnie tu. Właśnie teraz. Wszędzie wokół ciebie. (s.114)

Powinniśmy słuchać naszego wewnętrznego głosu. W głębi duszy rzeczywiście nosimy prawdę.  Żeby ją usłyszeć, musisz przestać robić z siebie ofiarę i szukać odpowiedzi u wszystkich wokół. Jeśli chcesz wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, musisz poświęcić na to czas i otoczyć się ciszą. (s. 159)

Nie musisz być mnichem, żeby zrozumieć, że źródłem szczęścia jest nasze wnętrze, a nie kolejny dom, praca czy małżeństwo. (s.186)

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu, który Bóg stworzył w Twoim sercu. Przez cały czas nosimy w sobie te moc. Bóg jest obecny w nas.

Uczyń swoje życie modlitwą. Nie pogonią za kolejnymi osiągnięciami, nagrodami, polarnością, władzą, uznaniem, pieniędzmi czy sławą.

Pozwól, żeby prowadziło cię życie. Praca, której nie chcesz może pomóc ci w karierze, której pragniesz.

Kochaj ten etap, na którym teraz się znajdujesz: jesteś wciąż w fazie prac.

Nigdy nie mów „nigdy”.

Ignoruj otaczające cię głosy. Różni ludzie będą potrząsać szklaną kulą ze sztucznym śniegiem, w której mieści się twój świat. Wystarcza krytyczna uwaga, złośliwa plotka, zatrzaśnięte drzwi,a wokół ciebie zaczynają wirować białe płatki. Zachowuj spokój, wycisz się. Pozwól im wirować. W końcu opadną i odkryjesz, że skarb w twojej kuli pozostał nienaruszony.

Każdy ma właściwe dla siebie miejsce. Twoje miejsce nie należy się nikomu innemu.

Musisz wsłuchać się w swój wewnętrzny głos. W głębi duszy wiesz, po co się tu znalazłeś, kim chcesz zostać, co powinieneś robić. Właśnie tam usłyszysz najgłębszą, najczystszą prawdę , z dala od zgiełku, szumu i hałasu otaczającego cię świata. Właśnie tam usłyszysz co mówi do ciebie Bóg, jeśli tylko zechcesz Go wysłuchać. Ta podróż w głąb duszy to jedyna podróż, która się liczy. Ale w nią musisz wybrać się sam.

(…) nikt inny nie zostanie wezwany w miejsce, które Bóg przeznaczył dla ciebie. Nikt nie może wypełnić go twoimi doświadczeniami, talentami, atutami i słabościami, pragnieniami i marzeniami. Twoje miejsce w życiu należy tylko do ciebie.

Pióro jest nieustraszone. Głos często zdradza strach.

Cytaty pochodzą z książki Reginy Brett „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”, Insygnis, Kraków 2013.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Książka

 

Tags:

Dodaj komentarz